دریافت وجه اضافی بابت سوخت گیری با کارت جایگاه!

دریافت وجه اضافی بابت سوخت گیری با کارت جایگاه!

درحال حاضر برخی از جایگاه ها در ازادی دریافت وجوه اقدام به دراختیار قراردادن کارت سوخت به متقاضیان می کنند که به نظر می رسد برای ترغیب مصرف کنندگان به استفاده از کارت سوخت شخصی این سیاست باید قانونی شود.

 

پس از آنکه دولت تصمیم گرفت کارت سوخت را احیا کند و به متقاضیان بنزین فقط در ازای داشتن کارت سوختبنزین تحویل دهد برخی از جایگاه های عرضه سوخت در سطح شهر تهران از این فرصت سوء استفاده کرده و کارت جایگاه ها تنها در صورت دریافت وجوه اضافی در اختیار متقاضیانی قرار می دهند که به هر دلیل کارت سوخت ندارند. براساس بازدید میدانی خبرنگار فارس این رقم در جایگاه های مختلف متفاوت است به طوریکه در یک جایگاه مبلغ 2000 تومان اخذ می‌شود و در جایگاه دیگر این رقم به 10 هزار تومان هم می رسد. البته جایگاه‌های زیادی هم هستند که هیچ مبلغ اضافه‌ای دریافت نمی‌کنند.

 

شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی که متولی اجرای احیای کارت سوخت است بارها از طرق مختلف اعلام کرده است دریافت این وجوه خلاف قانون است و افرادی که اقدام به دریافت این وجوه اضافی می کنند متخلف هستند و مصرف کنندگان باید این موارد را گزارش دهند تا با جایگاه مورد نظر برخورد شود.

به عنوان نمونه در آخرین اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی آمده است:

«به اطلاع هموطنان عزیز می رساند طبق روال معمول کارتهای آزاد جایگاهها فعال و در دسترس مراجعین جهت سوختگیری می باشد به همین لحاظ دریافت هرگونه مبلغ یا وجهی بابت استفاده از کارت آزاد جایگاه توسط اپراتورها و متصدیان تلمبه در جایگاه های عرضه سوخت ممنوع بوده و تأکید می گردد در صورت مشاهده مواردی از قبیل عدم در دسترس بودن کارت آزاد و یا دریافت وجه اضافه بر مبلغ بنزین با سامانه پاسخگوئی 09627 شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تماس حاصل نموده و موضوع را منعکس نمایند. شایان ذکر است همکاران این شرکت به سرعت به موضوع رسیدگی و نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.»

منبع: سایت شهر خبر

نظرات بازدیدکنندگان