4 نکته که قبل از خرید خودرو شاسی ‌بلند باید به آن توجه کنید

4 نکته که قبل از خرید خودرو شاسی ‌بلند باید به آن توجه کنید

1- محدوده قیمتی
محدوده قیمتی برای خودروهای شاسی بلند تا همین 8-7 سال پیش، معنی نداشت. زیرا خیابان‌ها پر از شاسی بلندهایی بودند که همگی قیمت بالایی در زمان خود داشتند و خبری از شاسی بلند قدیمی نبود. اما در زمانه حاضر، با توجه به هجوم شاسی بلندهای چینی، مانند جک S5، هایما S7، چانگانcs35 و ... شاهد انعطاف قیمت مناسبی در بازار خودرو شاسی بلند هستیم. از این نکته هم نگذریم که با توجه به پا‌به‌سن شدن خودروهایی مانند هیوندای وراکروز، نیسان قشقایی و سورنتو می‌توانید با قیمتی نزدیک به خودروهای چینی، سوار شاسی بلندهایی از شرق آسیا شوید.

2- هدف از خرید شاسی بلند
خیلی از عزیزانی که قصد خرید خودرو دارند، می‌خواهند با خرید شاسی بلند دل به طبیعت بزنند. این افراد باید دنبال خودروهایی مثل پرادو، تویوتا اف جی کروز یا رونیز و پاجرو باشند. باید به این نکته توجه داشته باشید که خیلی از خودروهای شاسی بلند مانند جک S5، هایما S7 و ... برای آفرود تولید نشده‌اند. اما اگر خودرویی شهری با مصرف پائین‌تر و دردسر کم‌تر می‌خواهید، دقیقا این خودروها گزینه‌های مناسبی هستند.

3- بحث شیرین آپشن‌ها
ایربگ‌های دومرحله‌ای، کلید هوشمند و ایموبیلایزر، سیستم تهویه مطبوع دیجیتالی دوگانه، صندلی راننده قابل تنظیم 6حالته، صندلی شاگرد 4 حالته، سانروف برقی چند حالته و ده‌ها آپشن دیگر، مواردی است که در خودروهای چینی مانند هاوال h2 مشاهده خواهید کرد و خبری از این آپشن‌های جذاب در شاسی ‌بلندهای قدیمی نیست. بنابراین اول باید تصمیم بگیرید که چه سطحی از امکانات مدنظر شماست. به دلیل استقبال شهروندان ایرانی از آپشن‌های جدید، خودروهای چینی توانسته‌اند در بازار ایران موفق عمل کنند.ر رده‌های قیمتی بالاتر خودروهای کره‌ای طرفداران زیادی دارند و پس از آن‌ها نیز شاسی‌بلندهای اروپایی نظر خریداران فراوانی را به سوی خود جلب کرده‌اند.

4- خدمات پس از فروش
اگر درنظر دارید که یک خودرو شاسی‌بلند خریداری کنید، باید به میزان گستردگی شبکه خدمات پس از فروش و در دسترس بودن لوازم یدکی توجه ویژه داشته باشید. طور مثال خودروهای تازه واردی مثل هن تنگ X7 و کوپا T210 فاقد گارانتی معتبر یا مراکز گسترده خدمات پس از فروش هستند که قطعا مالکان آنها را با دردسر روبرو خواهد کرد. البته این مشکل فقط در مورد خودروهای چینی تازه‌ وارد، صدق نمی‌کند. خودروهایی مانند نیسان قشقایی و گریت وال M4 هم به دلیل توقف تولید، از فقدان قطعات و خریدار رنج می‌برند که انگار صاحب اول و آخر آن خودرو، همان شخصی است که مالک خودرو است.

چطور بهترین شاسی‌بلند را با توجه به بودجه‌مان انتخاب کنیم؟
بهترین کار برای خرید خودرو شاسی بلند، مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص است که علاوه بر داشتن اطلاعات فنی در خصوص شاسی‌بلندها به خوبی با بازار این خودروها و شرایط پس از خرید آنها آشنا باشد.

منبع: سایت خودرو بانک

نظرات بازدیدکنندگان