فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند

فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند

بررسی که در این زمینه توسط انجمن اتومبیل آمریکا صورت گرفته نشان می دهد سیستم های مذکور اصلا نمی توانند افرادی را که در شب از برابر خودروها عبور می کنند شناسایی کنند. این سیستم ها همچنین هیچ پیام هشداری را برای رانندگان ارسال نمی کنند.

در برخی موارد سیستم های مذکور اشخاصی را در شب در برابر خودروها شناسایی می کنند، اما قادر به فعال کردن به موقع ترمزها نیستند و لذا خطر برخورد با عابران پیاده وجود دارد.

آزمایش یادشده بر روی چهار نوع خودروی مجهز به سیستم شناسایی عابر پیاده در شب صورت گرفته که عبارتند از شورولت مالیبوی 2019، هوندا آکورد 2019، تویوتا کمری 2019 و خودروی تسلای مدل 3. هر چهار خودرو مجهز به سیستم ترمز خودکار در شرایط اضطراری و شناسایی عابر پیاده بوده اند، ولی هیچ یک نتوانسته اند عابران پیاده را در شب تشخیص دهند.

نکته مهم این است که 75 درصد از موارد مرگ و میر عابران پیاده در خیابان ها در شب روی می دهد و سیستم یادشده در سرعت بیش از 50کیلومتر در ساعت کاملا ناکارآمد بوده و حتی در صورت طی مسیر با سرعت 30 کیلومتر در ساعت هم احتمال برخورد با عابر پیاده بیش از 80 درصد است.

انجمن مذکور به رانندگان هشدار داده که برای شناسایی عابران پیاده به هیچ وجه به سیستم هوشمند خودروی خود تکیه نکنند و همیشه با دقت محیط اطراف را به خصوص در شب زیر نظر بگیرند.

منبع: سایت عصرخودرو

نظرات بازدیدکنندگان