کاهش 1 تا 3میلیونی در انتظار خودروهای داخلی

کاهش 1 تا 3میلیونی در انتظار خودروهای داخلی

باتوجه به این‌که طی روزهای اخیر، خودروسازان داخلی روند تحویل خودروها را تسریع کرده‌اند و میزان خودروهای عرضه‌شده توسط آن‌ها افزایش یافته است، برخی کارشناسان معتقدند طی روزهای آتی می‌توان انتظار داشت قیمت خودروهای داخلی با کاهش یک تا 3 میلیونی همراه شود.

درحال‌حاضر بسیاری از نمایندگی‌های فروش خودروسازان مشغول تحویل خودروهای ثبت‌نامی در طرح‌های فروش فوری و همچنین خودروهای پیش‌فروش‌شده هستند و همین امر موجب شده است تعادل نسبی میان عرضه و تقاضا در بازار شکل بگیرد.

بانگاهی به جدول قیمت‌ها در بازار آزاد در می‌یابیم روزهای ابتدایی هفته جاری، قیمت برخی خودروهای داخلی با کاهش 500 هزار تا یک‌میلیون تومانی همراه بوده‌اند.

نگاهی به جدول قیمتی چینی‌های پرتقاضا در بازار نیز حاکی از افزایش قیمت آن‌هاست که همین موضوع باعث شده میزان معاملات انجام‌شده به‌مراتب کاهش یابد. بر این اساس روز گذشته قیمت اعلام شده برای جک S5 اتوماتیک در بازار آزاد حدود 287 میلیون تومان بود. همچنین جک S3 نیز با قیمتی حدود 199 میلیون تومان خرید و فروش شد.  چانگان CS35 اتوماتیک نیز با افزایش 5‌میلیونی به نرخ معاملاتی به 187 میلیون تومان رسیده است. برلیانس H330 با موتور 1.6 لیتری و گیربکس اتوماتیک به بهای معاملاتی 177 میلیون تومان رسیده است. همچنین برلیانس H220 دنده‌دستی نیز در بازار قیمتی حدود 97 میلیون تومان دارد.

نظرات بازدیدکنندگان