استپرموتور خودروی پراید و رانا SSAT

1,320,000 ریال

استپرموتور خودروی پراید و راناssat

جزئیات بیشتر این محصول را در بخش اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.
جهت دریافت لیست قیمت کامل و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید:
دفتر فروش:02634461614
کارشناس فروش:09304799288
کارشناس اموزش و خدمات پس از فروش:09122681561

این مدل تمام شده است

فروش ویژه
فروش ویژه

استپرموتور خودروی پراید و رانا

علائم خرابی استپر

عمده خرابی این قطعه در هنگام عملکرد موتور در دور آرام نمایان می گردد.خرابی آن باعث نوسان دور موتور در دور آرام خواهد شد.معولاً اولین کار مکانیک جهت رفع ایراد تمیز کردن موتور پله ای و محوطه آن خواهد بود که تا حدودی مشکل بر طرف خواهد شد.

1- دور آرام پائین است مانند زمانی که ساسات خودرو خوب کار نمی کند.

2-وقتی موتور گرم می شود دور موتور بالا می رود حتی تا 2000 دور در دقیقه هم می رسد.

3-نوسان دور موتور در حین درجا کار کردن که معمولاً با لرزش همراه است.

و بعضی مواقع دو یا هر سه مورد با هم اتفاق می افتد.

 اولین کاری که باید انجام دهید این است که سر پیستون و قسمت هایی که متحرک هستند را تمیز کنید چون روی پیستون پس از مدتی کربن جمع می شود این لایه کربن باعث می شود که موتور پله ای نتواند به خوبی در جای خود قرار بگیرد. برای تمیز کاری می توانید از پارچه ای تمیز و بدون پرز استفاده کنید. بسیار مهم است که ذرات اضافی از پارچه روی موتور پله ای باقی نماند.

برای تجدید حافظه کردن موتور پله ای بعد از باز و بست آن، بایستی 3 نوبت و هر نوبت بمدت 5 ال 10 ثانیه سوئیچ را باز و بسته کنیم.

ابتدا از تمیز و محکم بودن اتصالات اطمینان حاصل کنید ممکن است نری یا مادگی یک سوکت مشکل داشته باشد سیم ها را چک کنید شاید یکی از آنها قطع شده باشد.

تست اهمی

با استفاده از یک مولتی متر مقاومت پایه وسطی را با یکی از پایه های کناری اندازه بگیرید بار دیگر پایه وسط را با پایه کناری سمت دیگر اندازه بگیرید. این مقاومت باید در حدود 30 اهم باشد و مقاومت دو پایه کناری با هم باید در حدود 60 اهم باشد اگر مقاومت بین پایه وسطی و کناری بیش از 45 اهم باشد احتمالاً در سیم پیچ مشکلی وجود دارد و این سیم پیچ توانایی حرکت دادن پیستون را نخواهد داشت.

وظيفه عمده استپر

تنظيم دورآرام مانع از خاموش شدن خودرو هنگام برداشتن ناگهاني پدال گاز تأمين افت دور RPM ناشي از گرفتن بار ساسات هنگام روشن شدن كولر دور موتور را زياد مي‌كند. 

تعدادقیمتشما بیش از
10 1,122,000 ریال ذخیره می‌کنید 1,980,000 ریال