مغزی پمپ بنزین پراید SKP

2,460,000 ریال

مغزی پمپ بنزین SKP همراه با فیلتر

مناسب برای خانواده پراید و ...

فشار : 6 بار

وقتی که سوییچ را برای استارت می چرخانید، متوجه می شوید که یک مرحله قبل از استارت صدایی شنیده می شود این همان صدای پمپ سوخت شماست در حقیقت یک رله برقدار می شود که خروجی آن پمپ سوخت را به کار می اندازد .

جزئیات بیشتر این محصول را در بخش اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.
جهت دریافت لیست قیمت کامل و مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید:
دفتر فروش:02634461614
کارشناس فروش:09059000372
کارشناس اموزش و خدمات پس از فروش:09122681561 

این مدل تمام شده است

فروش ویژه
فروش ویژه
  • پمپ بنزین

با توجه به آنکه باک خودرو معمولاً در سطحی پایین تر از موتور نصب می شود چه عاملی سبب انتقال بنزین از باک به موتور است؟ پمپ بنزین وسیله است که سوخت را از باک کشیده و به موتور تحویل می دهد.

پمپ بنزین در دو نوع مکانیکی و برقی وجود دارد که امروزه تمامی خودروها از نوع برقی آن استفاده می کنند. اما برای آشنایی اصول کلی کار این سیستم ابتدا مروری بر کارکرد انواع مکانیکی آن خواهیم داشت.

  • طرز کار

اساس کار همه پمپ بنزین ها مشابه یکدیگر بوده و بر اساس تغییر حجم ایجاد شده توسط دیافراگم وظیفه خود را انجام می دهد. برای این تغییر حجم به یک کورس مکش و یک کورس انتقال نیاز داریم. این پمپ ها به طور معمول نیروی خود را از میل سوپاپ می گیرند و در مواقعی که مکش موتور کافی نیست به کمک آن می آیند.

اجزاء این سیستم عبارتند از:

۱) دیافراگم

۲) دو عدد سوپاپ

بدین ترتیب که بازوی شیطانک توسط استوانه خارج از مرکزی که روی میل سوپاپ قرار دارد به سمت چپ و راست حرکت می کند و صفحه چرمی که وسط پمپ قرار دارد و به نام دیافراگم نامیده می شود به سوی پایین حرکت می کند و در نتیجه بالای دیافراگم خلا ایجاد می شود و دریچه ورود بنزین باز شده و بنزین از باک به بالای دیافراگم مکیده می شود.

هنگامی که دیافراگم به جای اول خود بر می گردد بنزین را از دریچه خارج می کند و به همین ترتیب ادامه می یابد. معمول ترین پمپ بنزین، پمپ بنزین های شیشه ای است که یک استکان جهت کنترل جریان بنزین در قسمت بالای آن تعبیه شده است و بقیه از نوع فلزی هستند. پمپ بنزین با گردش میل سوپاپ کار می کند چون قسمت زیرین اتومبیل بیشتر از سایر فصول گرم می شود گرمای موتور باعث می شود که گاز متراکم بنزین در پمپ جمع شود و در نتیجه بنزین به کاربراتور نمی رسد برای رفع موقت این عیب می توان پارچه ای را خیس کرد و روی پمپ گذاشت یا مقداری آب روی پمپ بنزین ریخته تا گاز جمع شده به مایع بنزین تبدیل شود و پمپ بنزین به کار بیافتد.

امروزه از پمپ بنزین های برقی استفاده می گردد، که به وسیله یک موتور کوچک الکتریکی کار می کند و معایب پمپ بنزین مکانیکی را ندارد .

  • مزایای پمپ بنزین های برقی نسبت به انواع مکانیکی

۱) از پمپ بنزین های مختلف می توان در اتومبیل استفاده کرد در صورتی که در نوع مکانیکی هر پمپ مخصوص موتور خاصی است.

۲) پمپ بنزین های برقی نزدیک باک نصب می شوند و در نتیجه از حرارت موتور و گرم کردن در امان است.

۳) پمپ بنزین های برقی را می توان به صورت دوتایی روی شاسی سوار کرد که در صورتی که یکی از آنها معیوب شد می توان از دیگری استفاده کرد.

۴) پمپ بنزین های برقی به محض چرخانیدن سوئیچ عمل سوخت رسانی را انجام می دهند و تابع سرعت موتور نیستند.

۵) در نوع توربینی آن به علت بالا بودن فشار داخل لوله ها ایجاد قفل گازی را به حداقل می رسانند.

۶) بیشترین بازدهی در پمپ بنزین مکانیکی در دور آرام است در صورتی که در پمپ بنزین برقی همیشه یکسان است.

وظیفه:

در خودروهاي انژكتوري وظيفه ارسال سوخت با فشار 5 الي 6 بار (bar ) به ريل سوخت را به عهده دارد .

 محل قرارگيري پمپ بنزين: 

به دو صورت قرار مي گيرد.

1-    خارج از باك

2- داخل باك

نكته1: فشار سوخت مورد نياز براي انژكتورها bar 5/2 تا 5/3 مي باشد و چون فشار پمپ بنزين بيشتر است رگلاتور اين فشار را كم مي كند .

نکته 2: جهت تشخیص خرابی پمپ بنزین لازم است سوئیچ را بطور کامل باز کنید که در صورت عدم شنیدن صدای پمپ و سپس بررسی دسته سیم و مطمئن شدن از رسیدن برق به پمپ و اتصال بدنه آن می توان گفت که پمپ سوخته است.

SKP
سایپا
مغزی پمپ بنزین پراید SKP
سیستم سوخت رسانی
تعدادقیمتشما بیش از
4 2,091,000 ریال ذخیره می‌کنید 1,476,000 ریال